Гора Хом’як

Хом’я́к — вершина у південно-східній частині Ґорґан (Українські Карпати).
Висота — 1542 м, перепад висоти у порівнянні з долиною Пруту — 700—800 м.
З вершини видно сусідні гори і хребти: Синяк і Довбушанка (на північному заході), Явірник (на півночі), Ліснів (на сході). На південному сході видно Чорногірський масив з Говерлою.
Гора Хом’як є популярним пунктом у пішохідних маршрутах вихідного дня, вона з легкістю підкоряється як новачками, так і досвідченими мандрівниками.
Там Ви побачите різноманітний ландшафт, хвойні ліси, які оточили нижню частину гори, і кам’яні брили, розкидані по всій вершині. На самій вершині встановлено фігуру Пресвятої Богородиці.
У підніжжя гори розстелилася полонина Хом’яків. Тут завжди можна зустріти безліч туристів, оскільки в цьому місці дійсно дуже красиво і сюди досить легко дістатися.
На початку підйом на гору досить простий, ви будете йти по пологому схилу, оточеному лісом. Але вже ближче до вершини буде складніше: там починається досить крута і вузька стежка.
Але дійшовши до кінцевої мети, ви вже не згадаєте про труднощі, які вам довелося подолати, на вершині вас чекає «приз» – надзвичайно мальовничий краєвид.