Карпатський національний природний парк

Карпатський національний природний парк — національний парк в Україні, на території Івано-Франківської області. Створений для збереження унікальних лісових екосистем Центральної Європи.
Карпатський національний природний парк — перший і один з найбільших в Україні національних природних парків. Він був створений 3 червня 1980 р.
Площа парку становить 50495га. Його територія простягається на 55 км з півночі на південь і на 20 км із заходу на схід. Переважна частина території парку розташована в межах абсолютних висот — 500—2000 м над р. м. Найвища точка України — вершина гори Говерла (2061 м над р. м.) — розташована в межах парку.
Парк знаходиться у найбільш високому і цікавому в географічному відношенні секторі Чорногірського і Ґорґанського масивів.
Особливою цінністю парку є смерекові, ялицеві та букові праліси віком від 170 до 220 років.
В 2009 році в Карпатському національному природному парку відкрито Екотуристичний візит-центр, який створений завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу.
Головною метою створення та функціонування візит-центру у м. Яремче є сприяння розвитку привабливого екотуристичного іміджу території Карпатського НПП. На сьогодні – це єдиний туристичний об’єкт, який репрезентує не тільки місцевість, а і сучасні концепції охорони довкілля у привабливому та цікавому для відвідувачів форматі.
Тут відвідувач може отримати цікаву інформацію про край, природоохоронні території, багатство флори та фауни, культуру та побут місцевих жителів. Придбати за помірну ціну інформаційні та промоційні матеріали, відвідати кімнату-музей Гуцульщини.
Екотуристичний візит-центр Карпатського НПП відображає своєрідну модель українського національного парку, яка включає в себе три найважливіші компоненти: природу – красу та унікальність природного ландшафту, історію – характерність та неповторність історико-етнографічного середовища, релігію – сакральність, святість місцевих пам’яток архітектури, культових споруд.
Адреса офісу КНПП: м. Яремче, вул. В. Стуса, 6 Івано-Франківська обл.
Сайт