Музеї

Музей етнографії та екології Карпатського краю
Основний профіль – народне мистецтво гуцулів ХVІІ — ХХ ст. Колекцію музею становлять експонати, які представляють цінні та рідкісні твори народного мистецтва Гуцульського регіону Захiдної України. У виставковому залі музею відкрито нову експозицію, до складу якої ввійшли: колекції гобеленів народного художника України Михайла Біласа, верети, ліжники, які вражають своєрідною, неповторною побудовою композиції, її легкістю та гармонією кольорів, гуцульські строї, предмети побуту регіону та колекція писанок. Цікавими для відвідувачів музею будуть керамічні вироби з майстерні Гільовських, яка функціонувала в Яремче в кінці XIX – на початку XX ст., одяг гуцула і гуцулки 30- рр. XX ст. з села Микуличин.
м. Яремче, вул. Свободи, 269
+38 034 342 22 08
Посилання на Google карти

Парк-музей "Карпати в мініатюрі"
Парк-музей "Карпати в мініатюрі" знаходиться в Яремче в урочищі Жонка на території Карпатського національного природного парку. Парк-музей знайомить своїх відвідувачів з історією та географією краю. У парку можна ознайомитися з відомими об’єктами культурної спадщини, архітектурними пам’ятками та цікавими природними об'єктами Яремчанщини: водоспад Пробій на р. Прут з мостом через нього, маловідому скульптуру королеви Ядвіги з с.Микуличин, дерев'яний ресторан "Гуцульщина" в Яремче, залізничну станцію в с. Татарів, кам'яні мости в Ворохті, тунель, декілька моделей церков і монастирів. В експозиції також представлені Чорногірський хребет, гора Говерла, високогірні озера Несамовите, Марічейка. Всі копії експонатів парку зменшені в 25 разів в порівнянні з оригінальними розмірами популярних серед туристів пам'яток. Парк-музей знаходиться буквально в ста метрах від вольєрного господарства та міні зоопарку по дорозі до водоспаду Дівочі сльози.
м. Яремче
Посилання на Google карти

Музей-фотостудія «АЛЬПЕНШТОК»
Музей створений для ознайомлення відвідувачів із минулим Карпат, розвитком туризму на Яремчанщині за часів Австро-Угорської імперії, Речі Посполитої та періоду УРСР. Тут експонується багато туристичних палиць для гір (туристи їх називали «альпенштоками»). Кожен мандрівник у горах мав завжди при собі альпеншток для зручності в походах. Особливістю музею є професійні фотосесії в автентичному одязі регіону.
м. Яремче, вул. Свободи, 278А
+38 093 219 75 55

Музей звичаєвої символіки Гуцульщини
Музей звичаєвої символіки Гуцульщини і його експозиція розміщені у трьох кімнатах старої хати-ґражди. Тут представлені унікальні гуцульські предмети побуту, одяг, вірувань тощо, де символи гуцульського етносу зображені в малюнках, вишивці, різьбі. Музей працює з 2012 року і входить до екскурсії в Карпати по Карпатському національному природному парку. Тут можна побачити колекції автентичних гуцульських тарілок, полумисків, глеків, кухлів, діжок; меблі (різьблені скрині, столи, колиска); робочий інвентар (ярма, дзвінки для худоби, кошики, інші знаряддя праці), колеса, ткацький верстат, веретена, снігоступи; музичні інструменти (трембіти, цимбали) та багато іншого. У колекції Музею звичаєвої символіки Микуличина зберігаються оригінальні гуцульські ткані торби, килими, вишивані рушники та гуцульський одяг (вишивані сорочки, кептарі, капелюхи, крайки, хустини). Цікавим і видним експонатом музею є великий округлий камінь - чуринга, - який асоціюють з початком писанкарства.
с. Микуличин, вул. М. Грушевського, 73б
+38 098 067 14 91
Посилання на Google карти

Історико-краєзнавчий музей селища Ворохта
Відкрили музей 21 січня 2007 р. Серед його експонатів унікальні світлини першої половини XX ст., раритетні книги про Гуцульщину, вартісні художні альбоми, видання повоєнного періоду з діаспори, предмети гуцульського вжитку тощо. Засновник історико-краєзнавчого музею – Мирослав Нагірний. Музей розкриває процеси виникнення поселення, опришківський рух на околицях Ворохти, релігійне життя. Один з розділів постійно діючої експозиції присвячений життю й діяльності забутого міністра ЗУНР та УНР, мецената, філантропа, видатного громадського діяча Степана Федака (1861-1937) та його родини, висвітлюється їхній зв’язок з Ворохтою. Також подано матеріали про розвиток лісової промисловості, спорту і туристичних послуг, санаторних закладів, біографії керівників селища, відомих вчителів місцевої школи та видатних уродженців Ворохти.
с. Ворохта, вул. Данила Галицького, 76
+38 034 344 13 13
Посилання на Google карти